Trening autogenny

Trening autogenny Johannesa Schultza to sprawdzona empirycznie technika relaksacyjna.
Można go stosować o każdej porze. Profesor Schultz twierdził, że pełne odczuwanie poszczególnych sugestii wymaga regularnych ćwiczeń, że nie trzeba zrażać się faktem, iż nie wszystko się czuje, bo nauka może trwać nawet rok. Najważniejsze to regularne, codzienna praktyka.

Trening Autogenny stosowany jest na szeroką skalę w medycynie i psychoterapii. Wspomaga leczenie nerwic, zaburzeń psychosomatycznych, dolegliwości hormonalnych, zaburzeń neurologicznych i foniatrycznych. Praktykowany w położnictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych. Daje doskonałe rezultaty w pracy z dziećmi - należy jednak pamiętać, by dostosować słownictwo do wieku dziecka i operować na odpowiednich metaforach.

Osobiście Trening Autogenny zalecam prawie wszystkim swoim Klientom. W szaleńczym tempie współczesnego świata trzeba się na chwilę zatrzymać, by zachować zdrowie psychiczne.

Ponieważ Trening Autogenny pownno się stosować codziennie, udostępniam nagranie treningu w moim własnym tempie, które wypracowałam przez lata praktyki.

Trening trwa ok. 17 minut. Zadbaj, by w tym czasie nikt Ci nie przeszkadzał. 


Trening autogenny na SoundCloudbłąd